Firmy konsultingowe, jako pośrednicy w pozyskiwaniu dotacji unijnych

W ciągu ostatnich lat powszechne stało się korzystanie z dotacji unijnych, jednakże żeby je pozyskać, należy najpierw opracować projekt, który pozwoli na otrzymanie takich środków, co często stanowi problem dla wielu zainteresowanych. W związku z takim stanem rzeczy rozwinął się ogromny popyt na usługi doradcze w zakresie tego, jak uzyskać pomoc w uzyskaniu dotacji. W tej chwili powstaje sporo firm konsultingowych oferujących zajęcie się procedurą aplikowania o dofinansowanie i jego rozlicznie. Zleceniodawcami takich firm są osoby, które nie mają doświadczenia w tego typu działaniach bądź nie wiedzą, gdzie można zwrócić się o pomoc. Wiąże się to jednak z wyborem jednej z wielu firm świadczących podobne usługi, a to z kolei rodzi problem, jaki jest odpowiedni wybór. Dzieje się tak, ponieważ jedne z nich są bardziej, zaś inne mniej skuteczne w pozyskiwaniu dotacji. Zatem rodzi się pytanie jak znaleźć wiarygodną firmę doradczą…

  • W ciągu ostatnich lat powszechne stało się korzystanie z dotacji unijnych, jednakże żeby je pozyskać, należy najpierw opracować projekt, który pozwoli na otrzymanie takich środków, co często stanowi problem dla wielu zainteresowanychNależy zasięgnąć rady znajomych, czy korzystali z współpracy z takich firmami, jak i gdzie je znaleźli. Jeżeli znajomi otrzymali wparcie unijne za sprawą wybranej firmy konsultingowej, prawdopodobnie Tobie też się uda.
  • Dowiedz się, co do zaoferowania ma dana firma na swojej oficjalnej stronie internetowej. Im większe osiągnięcia finansowe przedsiębiorstwa, tym lepiej, ponieważ świadczy o sprawności działań tej firmy.
  • Przyjrzyj się rankingom firm oferujących pomoc w uzyskiwaniu dotacji unijnych (jedna z takich firm: http://www.strategor.pl/). Takie rankingi można znaleźć w mediach, na stronach internetowych czy też w prasie. Wiele informacji można uzyskać na forach internetowych poświęconych tematyce dotacji unijnych.
  • Należy porównać ceny ofert różnych firm i ich ewentualne rekomendacje.

Zanim jednak podejmiesz decyzję dotyczącą zatrudnienia danej firmy konsultingowej, zastanów się, czy aby na pewno potrzebujesz takiego wsparcia i zachowaj zdrowy rozsądek oraz spokój przy wyborze danej firmy, aby móc cieszyć się potem zdobyciem dofinansowania na rozwój przedsiębiorstwa.

Comments are closed.